Dobrodošli!
Bez da pitam što vas je ovdje dovelo, u mračnom zakutku blogosfere, pretpostaviti ću da ste vjernik. Ili, ako to niste, onda promišljate o vjeri. Možda čak i mrzite vjeru, ali ono što je bitno jest da vas nešto kopka, dovoljno da počnete istraživati neke stvari.
I prije svega, mogu vam reći da sam i ja tako počeo. Iako sam bio rođen kao katolik, u katoličkoj obitelji, s vremenom sam se od vjere udaljio, tragajući oholo za svojom istinom, uvjeren da ju mogu spoznati svojim razumom. Dugo je trebalo da spoznam kako sam malen čovjek pred svekolikim stvorenjem, no kad se to dogodilo... Malo je kazati kako je znanje postajalo tim slađe, čim sam više spoznavao kako malo znam, i svaka bi informacija vodila novim pitanjima, novim razmišljanjima.
Kamo me to odvelo? Ne samo da sam se vratio vjeri, već sam sad i bogoslov, živo uvjeren u istinu svete katoličke Crkve, istinu koju se naučava kao što se i živi - ljubavlju. I stoga otvorih svoj mali kutak za promišljanje, mjesto gdje mogu podjeliti svoje misli i saslušati komentare. I svi ste dobrodošli, te ću vas rado saslušati i nastojati vam odgovoriti, bili vi vjernici ili ne!
Milost gospodina našega Isusa Krista, ljubav Boga i zajedništvo Duha Svetoga sa svima vama.
Nema komentara:
Objavi komentar